• chaber.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
Start
sobota, 19 października 2019
SPOTKANIE Z POLICJANTEM W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ŚW. FLORIANA W BRZEGU GŁOGOWSKIM Drukuj
środa, 18 września 2019
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim odbyło się spotkanie dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy pierwszej z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Głogowie, aspirantem sztabowym Andrzejem Zielińskim.

Celem wizyty było kształtowanie u uczniów prawidłowych zasad zachowania, uwrażliwienie na różne zagrożenia podczas zabaw i kontaktów z nieznajomymi oraz przeciwdziałanie im.

Funkcjonariusz policji zaprezentował interesujący film edukacyjny i omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Rozmawiał z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa i przestrzeganiu zasad przechodzenia przez jezdnię. Wyjaśnił, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Przypomniał także o stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych podczas poruszania się po jezdni.

Dzieci z uwagą słuchały o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać w szkole i poza nią. Szczególnie zostały uwrażliwione na zachowanie ostrożności i ograniczonego zaufania w kontaktach z innymi osobami. Dowiedziały się, w jaki sposób powinny bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego i Internetu.

Policjant opowiedział o swojej pracy. Dzieci odpowiadały na zadawane przez gościa pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, organizowania zabaw, właściwych relacji z rówieśnikami. Podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się i wyjaśniały, jak im zapobiegać, by uniknąć zagrożeń.

Pan policjant i dyrektor szkoły, Katarzyna Kraus wręczyli uczestnikom spotkania znaczki i kamizelki odblaskowe. Przekonali małych uczestników ruchu drogowego o konieczności ich noszenia w celu zwiększenia  bezpieczeństwa na drodze. Przekazane informacje na pewno przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa dzieci na co dzień. Po tym spotkaniu dziewczynki i chłopcy będą wiedzieć, że policjant to przyjaciel, który zawsze będzie im służył radą i pomocą.

Serdecznie dziękujemy panu Policjantowi za cenne uwagi i pouczające spotkanie.

GALERIA ZDJĘĆ
 

 
Top! Do góry